Важливі події

Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в Україні стартує онлайн кампанія на підтримку жінок, які живуть з ВІЛ ВСУПЕРЕЧ

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в Україні стартує онлайн кампанія на підтримку жінок, які живуть з ВІЛ
#ВСУПЕРЕЧ

Українська онлай кампанія #ВСУПЕРЕЧ є частиною регіональної кампанії ЮНЕЙДС та Євразійською жіночої мережи зі СНІДу. В Україні кампанія реалізується БО «100%ЖИТТЯ – Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Позитивні жінки, Teenergizer та їх регіональними відділеннями, а також підтримується агентствами ООН в Україні, які є ко-спонсорами ЮНЕЙДС.

Кампанія об’єднує історії 15 жінок різного віку та національності, які живуть з ВІЛ в регіоні східної Європи та центральної Азії, і які вспереч діагнозу, стереотипам та обставинам, не лише реалізували себе як особистісь, але ніні допомагають іншим.

Історії героїнь кампанії #ВСУПЕРЕЧ стосуються різних аспектів життя з ВІЛ від материства, усиновлення, розкриття діагнозу, права на працю, життя з ВІЛ в місцях позбавлення волі, вимушеної внутрішньої міграції, гендерного насильства, наркозалежності, а також профілактики і лікування та просвітницької роботи. «Взаємна підтримка, лідерство жінок в запобіганні насильства, захисту прав і гідності, боротьбі зі стигмою та дискримінацією завжди були і сьогодні залишаються одними з найбільш важливих аспектів у протидії епідемії», — вважає Світлана Мороз, голова Євразійської жіночої мережі зі СНІДу, жінка, яка присвятила своє життя боротьбі зі СНІДом в Україні і з власного досвіду знає про проблеми внутрішньо переміщених жінок, які живуть з ВІЛ через військовий конфлікт на сході країни.

«Обов’язково послухайте і поділіться історіями #ВСУПЕРЕЧ , це не тільки про право жити з гідністю, але також про любов та щастя. Це також про вражаючу жіночу силу та волю до життя. У кожної з нас є своє власне #ВСУПЕРЕЧ, тож давайте підтримаємо тих, у кого вийшло, і надихнемо тих, хто має сумніви» - закликала посол доброї волі ЮНЕЙДС Вєра Брєжнєва.

Які ж історії розповідають українські героїні кампанії

Віра дізналася про свій ВІЛ-діагноз під час вагітності, і це було для неї шоком - як і для багатьох інших жінок у такій ситуації. В той час, в її невеличкому містечку, ВІЛ асоціювався лише зі страхами та відсутністю будь-якої достовірної інформації. Сьогодні Віра надає таку необхідну інформацію іншим жінкам, які живуть з ВІЛ, а її сини допомагають їй у виконанні цієї місії. Перегляньте її інтерв'ю, щоб дізнатись, як Віра пояснювала своїм дітям, що означає її діагноз і чому так важливо підвищити рівень обізнаності людей в цьому питанні..

Багато років тому в житті Олени все було настільки добре, що вона не могла повірити у справжність свого щастя. Олена жила в місті Луганську, у неї була чудова робота та турботливий чоловік поруч, і вона відчувала впевненість у собі та своєму майбутньому. Війна, табір для біженців та ВІЛ-інфекція повністю змінили життя Олени. Важко було зрозуміти причини та наслідки, коли Олена зіткнулася з насильством, пов’язаним з її ВІЛ статусом з боку чоловіка, який з’явився у її житті. Він бив і знущався над нею, переконував, що в неї немає ніякого вибору, він змусив її відчувати провину і сором. Здавалося, іншого життя їй не буде. Перегляньте інтерв'ю Олени, щоб дізнатися, що допомогло їй вирватися із замкненого кола та знову віднайти в собі сили і бажання жити.

Василіса живе з ВІЛ від самого народження. Її виховувала бабуся. Василіса дізналась про свій діагноз від працівника дошкільної групи для ВІЛ-інфікованих дітей, яких вона відвідувала. Подивіться її відео.

Деякі факти про жінок і ВІЛ

  • Нині в світі 37.9 млн. людей живуть з ВІЛ.
  • Кожного тижня в світі інфікуються ВІЛ близько 6000 молодих жінок, віком 15–24 років.
  • Більше третини (35%) жінок в світі стикаються з фізичним та/або сексуальним насильством протягом свого життя.

Частка жінок серед всіх людей, що живуть з ВІЛ, у східній Європі та центральній Азії становить понад 40%. Число жінок, що живуть з ВІЛ, щорічно збільшується.

Leave a comment

back to top