Важливі події

В Україні створена платформа ключових спільнот

В Україні створена платформа ключових спільнот

11-12 грудня, представники чотирьох ключових спільнот, пов’язаних з високим ризиком інфікування ВІЛ, а саме, людей, які вживають наркотики, секс працівників, лесбійок, геїв, бі-сексуалів, трансгендерів, інтерсексуалів та колишніх в’язнів – зібрались у Києві для юридичної формалізації Національної платформи ключових спільнот та досягнення згоди щодо організації її та  управління.

Приоритетні напрямки діяльності платформи включатимуть вплив на формування політики та процеси прийняття рішень, розробку пакету профілактичних послуг з ВІЛ, які відповідають потребам спільнот та протидія дискримінації.

Учасники домовились щодо позиціонування, ролі та внеску платформи у національну відповідь на СНІД, реалізацію національної стратегії прискорення дій для подолання СНІДу та заходів в рамках 100 – денної програми дій з профілактики ВІЛ. Вони з ентузіазмом привітали продовження тристоронньої співпраці між Урядом Королівства Нідерландів, ЮНЕЙДС та громадянським суспільством а також дійшли згоди стосовно уніфікованого підходу та стратегічного бачення у питаннях участі в платформи у важливих подіях та заходах, включаючи Міжнарожну конференцію зі СНІДу, яка проходитиме в Амстердамі в 2018 році.

Три головні напрямки адвокації платформи:

  • Участь спільнот в процесах прийняття рішень щодо здоров’я, ефективної відповіді на епідемії ВІЛ-інфекції та туберкульозу.
  • Забезпечення доступу ключових спільнот до послуг, які відповідають їх потребам, надаються на рівні громад та фінансуються з національного та місцевих бюджетів.
  • Захист прав та протидія дискримінації.

“Ми дуже сподіваємось, віримо, і робимо все можливе, щоб платформа стала дійсно ефективним інструментом, який допоможе вирішувати наші спільні завдання та впливати на рішення, які стосуються нашого здоров’я та життя.”

Велта Пархоменко, Національна платформа ключових спільнот, Україна

“Уряд Королівства Нідерландів підтримувало і надалі підтримуватиме цю ініціативу, яка є започаткованою самими спільнотами для того, щоб їх думку почули і взяли до уваги в процесах прийняття стратегічних рішень на національному, регіональному та глобальному рівнях.”

Монік Мідделхофф, Міністерство закордонних справ, Королівство Нідерландів

“Національна платформа ключових спільнот є потужним, відкритим та саморегульованим форумом лідерів та представників спільнот, які мають глибоке розуміння питань адвокації та здатні розробляти спільне бачення та формулювати спільні заяви.”

Яцек Тишко, Директор ЮНЕЙДС в Україні

Фотозвіт

Leave a comment

back to top